fbpx

Pärnus avati erivajadustega inimeste rannaala, mille projektis osales Teresa

Pärnus avati erivajadustega inimestele mõeldud rannaala, mille valmimisel andis oma osa ka Teresa Abivahendikeskus.

Pärnu rannas avati 30. juunil erivajadustega inimestele mõeldud rannaala, kus nüüdsest saavad liikumisraskustega inimesed minna turvaliselt merre suplema. Eeskätt ratastoolis liikujatele mõeldud rannaala asub Pärnu rannahoone ja Hedon Spa vahelisel ala ja sai teoks tänu heategevusele ning aktiivsetele Pärnu Lahe Rotary naistele. Rannaala loomisega tehti valmis rannapaviljon riiete vahetamiseks, paigaldati lingtõstuk millega saab inimese tõsta ratastoolist turvaliselt ujuvasse tooli ja ehitati ka laudtee, et lisaks ratastooli inimestele saaksid vee äärde liikuda ka rulaatori- või kõnniraskusega inimesed. Just Vermeireni poolt valmistatud Falconi lingtõstukiga aitasime kaasa rannaalal parima lahenduse loomiseks, mis aitab ohutult tõsta ratastooli inimesi ujuvvahenditesse.

Falconi lingtõstukit saab lisaks rannas kasutada ka kodustes oludes kui ka haiglates. Lingtõstuk võimaldab patsientide lihtsat ja mugavat tõstmist erinevate pindade vahel (voodist, toolist, põrandalt, vannist). Tänu tasakaalustatud disainile on manööverdamine nii patsiendile kui ka hooldajale sujuv ja kaks pidurit tagavad  ohutuse tõstmise ja langetamise ajal.

Tehnilised andmed:
Tõstevahemik 112,5-149 cm
Sügavus 115,8 cm
Laius 102,6 cm
Kandevõime 130 kg
Kaal 35 kg

Rannaala läks maksma 90 000 eurot, mis saadi annetajate ja erinevate projektide kaudu. Terve suve avatud rannapaviljonis on tööl vabatahtlikud ja samuti teevad erinevaid abitöid vaimse tervise probleemidega noored. Ujuma saab minna päevadel, mil rannas lehvib roheline lipp ja kaasas peab olema isiklik saatja. Eesti puuetega inimeste kojas on üle 100 000 inimese, see on 10 protsenti rahvastikust, kes nüüd pääseb Pärnu rannas vette. Lisaks Pärnule, asuvad invarannaalad ka Tallinnas Pirital ja Pikakari rannas.

Maaturism Foto: Tõiv Jõul
Maaturism Foto: Tõiv Jõul
Maaturism Foto: Tõiv Jõul
Maaturism Foto: Tõiv Jõul

#patientlift #vermeirenfalcon #healthcare #PärnuRand #EestiPuuetegaInimesteKoda