Lahendused laialt levinud ja üha kasvavale terviseprobleemile, millest avalikult ei räägita. Kas teate, et väga suur osa meist, ehk elu jooksul iga kolmas-neljas, on pidanud oma tegemisi piirama ühe kindla terviseprobleemi pärast – see on uriinipidamatus ehk inkontinentsus. Kahjuks tunneb inimene ennast selles olukorras üksiku ja õnnetuna, sest puudub teadmine probleemi laiast levikust ja lahendustest.
Soovime aidata pidamatuse puhul lahendust leida, sest teadmised ja õiged vahendid tagavad igapäevase elukvaliteedi ja liikumisvabaduse. Põhjused pidamatuse tekkeks on lisandunud aastatega. Pingelisemaks muutunud elu, haigused ja koormused ning istuv eluviis ainult süvendavad seda. Kõik need on aga olulised faktorid pidamatuse tekkeks. Pidamatuse
teket võivad soodustada rasedus, korduvad sünnitused, tüsistused sünnitusel, menopaus, eesnäärme probleemid, kuseteede- ja põiepõletikud, kroonilised- või mitmed kaasuvad haigused, diabeet, neuroloogilised probleemid, kõhukinnisus, aga ka pidev raskuste tõstmine, rühihäired, vanus, ülekaalulisus ja vahel ka ravimite kõrvaltoime.
Enamlevinud uriinipidamatuse tüübid:
Stress- ehk pingutusinkontinents ‒ tahtele allumatu uriinileke füüsilise pingutuse korral. Põhjus – nõrgad vaagnapõhjalihased. Tunnus – tilgad või sorts pükstes raskuste tõstmisel, aevastamisel, köhimisel, naermisel, hüppamisel jne. Tung- ehk pakitsusinkontinents tahtele allumatu uriinieritus urineerimisvajaduse tekkel. Põhjus – kusepõie lihasümbrise üleärritus või ebastabiilsus. Tunnus – sage urineerimine, kiire vajadus, pakitsusel tekkiv leke, öine voodimärgamine. Ülevooluinkontinents ‒ tahtele allumatu uriinieritus ületäitunud põie tõttu. Põhjus – põielihas väljaveninud ja pole võimeline kokku tõmbuma; põiesisene rõhk ületab väljavoolutakistuse; takistus uriini voolamisel. Tunnus – väikeste uriinihulkade pidev eritumine. Üsna sageli esineb erinevat tüüpi pidamatust ka samaaegselt. Lisaks pidamatustoodete kasutamisele peaks alati ka probleemi põhjustega tegelema, ehk siis eriarsti või põieõe juurde kontrolli minema, kuna põieprobleemid võivad viia tüsistuste tekkeni. Mida kiiremini reageerida, seda suurem võimalus on antud murest vabaneda. Tihti võib arsti juurde jõudmine võtta aega ning siin tuleb appi Teresa Abivahendikeskus, et saaksite jätkata koheselt kuiva ja lõhnavaba igapäevaelu. Oluline on kasutada just spetsiaalselt pidamatuse jaoks ettenähtud tooteid, mis suudavad kiirelt erituva uriini koheselt endasse imada. Need on õhku läbilaskvad, diskreetsed, usaldusväärsed ja ei lase ebameeldival lõhnal tekkida (mitte segi ajada tavaliste hügieenisidemetega). Tooted on spetsiaalselt nii
naistele kui meestele. Teresa Abivahendikeskus nõustab tasuta kõiki abivajajaid.
Teresa nõustaja aitab välja selgitada pidamatuse raskusastme ja liigi ning Teile sobivamad ja vajalikud tooted küsimuste teel – meditsiinilist läbivaatust ei toimu! Tasuta nõustamisele võib tulla abivajaja ise, samuti tema hooldaja, sugulane või lähedane.
Müük riikliku soodustuse alusel! Lisainfo riiklik toetussüsteem