fbpx

Teresa abivahendikeskuse lugu sai alguse 2008. aastal avatud väikesest abivahendeid pakkuvast ettevõttest. Omaniku enda vajadustest lähtuvalt on ettevõte läbi aastate olnud parimaks nõuandjaks abivahendite valdkonnas.

Meie abivahendispetsialistid omavad pikaajalist kogemust abivahendite laiast valikust kliendi vajadustele sobivaimate toodete leidmisel.

Meie põhiväärtused:

 • Oleme kliendikesksed – meie klient on meie parim partner.
 • Oleme usaldusväärsed – jääme igas olukorras ausaks, avatuks ja usaldusväärseks.
 • Oleme professionaalsed – tagame oma teenuste kõrge kvaliteedi ja asjatundlikkuse.
 • Oleme hoolivad – peame alati kinni lubadustest ja kokkulepetest.

 

Soovid meiega ühendust võtta? Alloleva kontaktivormi kaudu saame sinu sõnumi kiiresti kätte.

  Käesolevad müügitingimused (edaspidi Tingimused) kehtivad www.teresa.ee veebipoes (edaspidi Veebipood).

  Veebipoe  omanik on Teresa OÜ, registrikoodiga 11556462, asukohaga Ida-Viru maakond, Jõhvi vald, Jõhvi linn, Pargi tn 25, 41537 (edaspidi Müüja).

  Isik, kes asub sooritama Veebipoest ostu (edaspidi Ostja) nõustub käesolevate Tingimustega ja kohustub neid täitma. Kui Ostjal on Tingimuste kohta küsimusi, saab lisainfot tel 611 9016 või e-posti aadressil info@teresa.ee (E-R 10.00-17.00).

  Lisaks käesolevatele Tingimustele reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.

  Müüjal on õigus teha Tingimustes muudatusi, millised avaldatakse Veebipoe lehel.

  Müügileping, müügitellimuse vormistamine

  Müügileping loetakse sõlmituks, kui Ostja vormistab Veebipoes müügitellimuse. Pärast müügitellimuse vormistamist kohustub Ostja tasuma ostusumma pangalingi kaudu või ettemaksuarve alusel pangaülekandega. Müüja postitab müügitellimuses märgitud kauba pärast seda, kui kogu ostusumma on laekunud Müüja arveldusarvele.

  Müügitellimus, mille eest Ostja ei ole tasunud kahe päeva jooksul alates müügitellimuse tegemisest, tühistatakse.

  Kui Ostja soovib müügitellimuse tühistada, siis kohustub Ostja edastama vastavasisulise tahteavalduse Müüjale Veebipoe klienditeeninduse kaudu 24 tunni jooksul arvates müügitellimuse vormistamisest telefoninumbril +372 611 9016 või e-posti aadressil info@teresa.ee (E-R 10.00-17.00).

  Tooted

  Veebipoes müüdavad tooted on üleval Veebipoes. Veebipoes olevad tootepildid on illustratiivse tähendusega ja võivad erineda tegelikust tootest. Veebipoes olevate toodete kirjeldused ei pruugi olla ammendavad. Kui Müüja on esitatud viited kolmandate isikute veebilehtedele, ei taga Müüja, et nendel linkidel klõpsates on kuvatav teave õige, täielik või täpne. Kolmandate isikute esitatud teabe sisu, selle õigsuse, põhjalikkuse ja täpsuse eest vastutavad kolmandad isikud. Müüja ei ole kohustatud kontrollima edastatavat või säilitatavat välisinfot või määrama kindlaks ebaseaduslikud tegevused.

  Hind ja maksmine

  Iga Veebipoes pakutava toote hind on märgitud vastavata toote juurde. Kõikide toodete hinnad sisaldavad käibemaksu. Kõigi toodete hinnad on eurodes. Veebipoes toodud hinnad kehtivad ainult Veebipoest ostes.

  Veebipoes pakutavate toodete hinnad võivad muutuda. Ostja kohustub veenduma toodete ostuhinna suuruses müügitellimuse tegemisel.

  Toodete hinnale lisandub kättetoimetamise tasu, mis sõltub Ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Transport üle Eesti on tasuta sellise müügitellimuse puhul, mille ostuhind on vähemalt 120 eurot. Väiksema väärtusega tellimusele lisandub transpordikulu vastavalt Ostja valitud tarneviisile.

  Müügitellimuse esitamisel laekub müügitellimuse vormi sisestatud e-posti aadressile tellimuse kinnitus ehk ettemaksuarve. Kui müügitellimuse eest tasutakse pangalingi kaudu, siis ettemaksuarvet ei ole vaja uuesti tasuda.

  Kui Ostja valis makseviisiks pangaülekande, siis kohustub ta tasuma ettemaksuarve. Müügitellimused, mille eest esitatud ettemaksuarvet ei ole Ostja tasunud kahe päeva jooksul alates müügitellimuse esitamisest, tühistatakse.

  Kui toodet ei ole laos

  Juhul, kui müügitellimuses märgitud toodet ei ole Müüja laos olemas, siis teavitab Müüja sellest Ostjat e-posti aadressi või telefoni teel hiljemalt järgmisel tööpäeval pärast müügitellimusel märgitud ostuhinna laekumist Müüja arvelduskontole. Sellisel juhul on Ostjal õigus:

  • nõustuda toodete saabumise täiendava ooteajaga;
  • tühistada müügitellimus, millisel juhul tagastab Müüja Ostjale müügitellimuse eest tasutud ostusumma.

   

  Kohale toimetamine

  Toodete kättesaamiseks on Ostjal võimalik valida järgnevate valikute vahel:

  • pakiautomaat;
  • kullerteenus;
  • Müüja kauplus.

   

  Pakiautomaat

  Pakiautomaatidest või saadetiste iseteenindusterminalidest võib kätte saada toote mis kaalub alla 30 kg. Rohkem kui 30 kg kaaluvat toodet pakiautomaatidesse ja saadetiste iseteenindusterminalidesse ei tarnita. Pakiautomaati või iseteenindusterminali tuleb tootele järele minna postiteenuse osutaja määratud tähtaja jooksul.

  Kullerteenus

  Esmaspäevast neljapäevani ostetud kulleri poolt kohaletoimetatav toode tarnitakse kulleriga Ostja poolt märgitud aadressile ostu sooritamisele ülejärgneval päeval ajavahemikus kell 09.00 – 20.00. Reedest pühapäevani ostetud toode tarnitakse kulleriga kliendi poolt märgitud aadressile hiljemalt ülejärgneval tööpäeval ajavahemikus kell 09.00 – 20.00. Toote üleandmise täpse aja lepib kuller Ostjaga eelnevalt telefoni teel kokku.

  Ostja peab tagama kokkulepitud ajal ja aadressil toote vastuvõtmise. Juhul kui Ostja ei ole toote saabumise hetkel kättesaadav, teeb kuller ühe täiendava katse toode kätte toimetada. Kui mõlemad katsed toodet kliendile üle anda ebaõnnestuvad, loeb Müüja, et Ostja on tellimusest loobunud ning tagastab Ostjale ostusumma koos kohaletoimetamise tasuga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

  Valides kauba kohaletoimetamiseks kulleri, lisandub kauba hinnale kohaletoimetamise tasu. Hinnad sisaldavad käibemaksu.

  Kui Ostja valib toodete kättesaamise viisiks pakiautomaadi või kullerteenuse, siis tuleb alati esitada Ostja mobiiltelefoninumber (lauatelefoni number ei võimalda antud teenust kasutada).

  Müüja kauplus

  Ostjal on võimalik tulla toodetele Müüja kauplusesse ise järgi aadressile Karjavälja 4, Tallinn tööpäeviti kell 10-18. See on Ostjale tasuta.

  Ostja kohustub veenduma, et tema poolt esitatud kontaktandmed on ajakohased ja õiged.

  Müüja ei vastuta mistahes viivituse ning kulude ja kahju eest, mis tekivad seoses sellega, et Ostja on müügitellimuse tegemisel esitanud ebaõigeid andmeid.

  Müüja ei vastuta mistahes viivituse, kulude ja kahju eest, mis tekib juhul, kui Müüja on andnud tooted teenuse osutajale üle õigeaegselt, kuid toodete kohale toimetamine viibib tingituna asjaoludest, mida Müüja ei saa mõjutada ega ette näha.

  Tootekirjelduses nimetatud kohaletoimetamise tähtajad on eeldatavad. Müüja toimetab toote Ostjale, juhindudes toote tellimuses kinnitatud tähtaegadest. Toodete tarnetähtajad ei kehti sel juhul, kui Müüja laos ei ole soovitud toodet ja Ostjat teavitatakse tema tellitud toodete puudusest. Kinnitades need Tingimused, nõustub Ostja, et erandjuhtudel võib toodete kohaletoimetamine hilineda ettenägematutel ja Müüjast mitte sõltuvatel asjaoludel. Sellisel juhul kohustub Müüja viivitamata võtma ühendust Ostjaga ja kooskõlastama temaga kohaletoimetamise tähtajad ja muud tingimused. Kui Müüja ei toimeta toodet kohale toote tellimuses määratud tähtaja jooksul ja Pooled ei lepi kokku toote üleandmise tähtajas, võib Ostja kasutada õigust lepingust taganeda.

  Tagastamisõigus

  Pärast toote kättesaamist on Ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui Ostja on juriidiline isik.

  Tagastamisele kuuluv toode peab olema rikkumata, kasutamata ja originaalpakendis.

  14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud toodet kasutada muul viisil kui on vajalik toote olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud toote testimiseks füüsilises poes. Tutvumine tähendab samaväärset kasutust nagu tutvuksite sellega jaekaubandusasutustes enne ostu sooritamist.

  Kui toodet on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

  Kauba tagastamiseks tuleb esitada toote ostmisest taganemise avaldus SIIN

  Toote tagastamise kulud kannab Ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

  Ostja peab toote tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

  Veebipood tagastab tagastatava toote kättesaamisel Ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, tingimusel, et Ostja on toote Müüjale tagastanud, kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

  Kui Ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

  Tagastatav toode peab olema kasutamata, rikkumata ning originaalpakendis.

  14-päevane taganemisõigus ei kehti suletud pakendiga tootele, mis ei ole kõlblikud tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel, kui pärast kohaletoimetamist on pakend avatud (nt inkontinentsusega seotud tooteid) või kui on valmistatud arvestades Ostja  isiklikke vajadusi või kui toode on valmistatud Ostja esitatud tingimuste kohaselt.

  Pretensioonide esitamine

  Müüja vastutab Ostjale müüdud toote lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates toote üleandmisest Ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal, kui selline eeldus ei ole vastuolus toote või puuduse olemusega.

  Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Müüja poole, saates e- kirja aadressile info@teresa.ee või aadressil Teresa OÜ, Karjavälja tn 4, Tallinn.

  Müüja ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote üleandmist Ostjale.

  Müüja ei vastuta Ostja või toote kasutaja süül tootele tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud toote mittenõuetekohase hoiustamise või mitte eesmärgipärase kasutamise tulemusena.

  Kui Veebipoest ostetud tootel on puudused, mille eest Müüja vastutab, siis parandab või asendab Müüja puudusega toote. Kui toodet ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Müüja Ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

  Müüja vastutus on piiratud Ostjale tekitatud otsese varalise kahjuga. Ostja saamata jäänud tulu ja mittevaraline kahju ei kuulu hüvitamisele. Vastutuse piirangud ei kehti ulatuses, milles õigusaktidest tulenevalt ei ole võimalik Müüja vastutust piirata, sealhulgas Müüja tahtliku ja raskest hooletusest tekitatud rikkumise korral ning juhul, kui põhjustatakse Ostja surm või kahjustatakse tema tervist.

  Müüja vastab tarbijast Ostja esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

  Kui Ostja ja Müüja ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on Ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja Müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

  Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

  Andmekaitse

  Ostja annab Veebipoes andmeid sisestades õiguse koguda ja töödelda oma isikuandmeid ning edastada Müüja logistikapartnerile isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks. Kõiki Veebipoe külastuse ja ostude käigus teatavaks saanud Ostja isikuandmed käsitletakse konfidentsiaalselt ja vaid tellimuse täitmise eesmärgil.

  Elektrooniliste isikuandmete kasutamine turunduslikel eesmärkidel toimub ainult siis, kui Ostja on selle jaoks eraldi nõusoleku andnud. Soovi korral on Ostjal õigus nõuda oma andmete kustutamist Müüja Veebipoe andmebaasist.

  Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest arveldamisel tagab Ostja personaalsete pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub Müüjal ligipääs.

   

   

   

  „Teresa OÜ“ (või „meie“ või „me“) suhtume andmete puutumatusesse tõsiselt. Privaatsuspoliitika kirjeldab, kuidas Teresa OÜ kui vastutav töötleja andmekaitse üldmääruse (edaspidi IKÜM – isikuandmete kaitse üldmäärus), isikuandmete kaitse seaduse ja eraelu puutumatust ja elektroonilist sidet käsitleva määruse (edaspidi e-privaatsuse määrus) järgi kogub ja töötleb kasutajate isikuandmeid ja muud informatsiooni.

  • Isikuandmete kategooriad ja töötlemise eesmärgid 

   

  • Metaandmed

  Võite kasutada veebilehte https://teresa.ee/ või rakendust (edaspidi „veebileht“) esitamata oma isikuandmeid. Sellisel juhul kogub Teresa OÜ ainult järgmisi teie kasutusest tulenevaid metaandmeid: viitelehekülg, juurdepääsuandmed ja -aeg, edastatud andmete maht, edastamise staatus, veebilehitseja tüüp, IP-aadress, operatsioonisüsteem ja liides, veebilehitseja tarkvara keel ja versioon.

  Teie IP-aadressi kasutatakse selleks, et võimaldada teile juurdepääs meie veebilehele. Kui IP-aadress ei ole enam sel eesmärgil vajalik, lühendame teie IP-aadressi, eemaldades teie IP-aadressi viimase okteti. Metaandmeid, sealhulgas lühendatud IP-aadressi kasutab Teresa OÜ veebilehe või rakenduse kvaliteedi ja teenuste parandamiseks, analüüsides meie kasutajate kasutamiskäitumist.

  • Konto

  Kui loote meie veebilehel konto, võidakse teil paluda esitada oma isikuandmed, näiteks: ees- ja perekonnanimi, sugu, postiaadress, e-posti aadress, valitud salasõna, telefoninumber, pangakonto andmed, krediitkaardi andmed, arve ja saadetiste edastamise aadress, huvi teatud toodete/teenuste vastu (vabatahtlik), soov saada turunduse e-kirju (vabatahtlik). Teresa OÜ töötleb neid isikuandmeid eesmärgiga pakkuda teile konto funktsioone (mh toodete ostmine veebilehel), edastada teile turundusmaterjale ulatuses, mis on lubatud kohalduvas seaduses, ning analüüsida teie huvisid turunduse eesmärkidel.

  • Tootetellimused

  Kui tellite toote meie veebilehe kaudu, kogub ja töötleb Teresa OÜ teie kohta järgmisi isikuandmeid: teie kliendikontol esitatud andmed, lisaks teie poolt tellitud toote tüüp ja kogus, ostuhind, tellimise kuupäev, tellimuse staatus, toote tagastamised, klienditeeninduse taotlused. Teresa OÜ töötleb neid isikuandmeid eesmärgiga täita lepingulist suhet ja tootetellimust, osutada klienditeenindust, täita seadusest tulenevaid kohustusi, kaitsta, luua ja teostada õiguslikke nõudeid ja pakkuda soovidele vastavat turundust.

  Veebilehel on võimalik küsida ka toodetele hinnapakkumist, millisel juhul kogub ja töötleb Teresa OÜ teie kohta järgmisi isikuandmeid: ees- ja perekonnanimi, telefoninumber, e-posti aadress ning toote tüüp ja kogus, millele hinnapakkumist küsitakse. Teresa OÜ töötleb neid isikuandmeid eesmärgiga anda teile teie poolt soovitud toote kohta teavet, sh teavet toote maksumuse kohta.

  Lisaks on teil võimalik pöörduda Teresa OÜ poole päringuga telefoni teel, Teresa OÜ e-posti aadressil või postiaadressil. Nendel juhtudel kogub ja töötleb Teresa OÜ teie kohta järgmisi isikuandmeid: isikuandmed, millised esitate päringu teostamisel, eeskätt ees- ja perekonnanimi, telefoninumber, e-posti aadress ja/või postiaadress ning ka toote tüüp ja kogus, mille osas päringu teete. Teresa OÜ töötleb neid isikuandmeid eesmärgiga esitada vastus teie päringule.

  • Loosimised, kampaaniad ja turundamine

  Kui olete nõustunud reklaamide saamisega ja loosides ning kampaaniates osalemisega, kogub ja töötleb Teresa OÜ järgmisi isikuandmeid: nimi, postiaadress, e-posti aadress, osalemise kuupäev, võitjaks valimine, auhind, vastus viktoriinile. Teresa OÜ töötleb neid isikuandmeid eesmärgiga korraldada loosimine, teavitada võitjat, toimetada auhind võitjani, korraldada sündmus ja tooteid turundada (sh reklaamida).

  • Terviseandmed

  Kui tellite mõningaid tooteid, võib Teresa OÜ koguda ja töödelda informatsiooni ka teie terviseseisundi kohta tootetellimuses viidatud viisil – nimelt puudega isiku kaardi andmete esitamine võib anda kaardi omanikule võimaluse omandada Teres OÜ poolt müüdavaid tooteid soodsama hinnaga. Tegemist on puudega isiku kaardi omanikule seadusest tuleneva võimaluse ja õigusega, mida on võimalik realiseerida üksnes puudega isiku kaardi olemasolu tõendamise korral. Nende andmete avaldamine on vabatahtlik, kuid andmete avaldamata jätmise korral ei pruugi olla võimalik rakendada puudega isiku kaardi omanikule kohalduvaid vastavaid õigusi ja võimalusi ning omandada veebilehel müüdavaid tooteid soodsama hinnaga. Terviseandmed on eriliiki isikuandmed IKÜM tähenduses ning Teresa OÜ rakendab kõiki vajalikke meetmed, et kaitsta selliseid tundlikke andmeid seadusest tulenevate nõuete kohaselt.

  Teie nõusoleku alusel kogub ja töötleb Teresa OÜ teie terviseandmeid ainult selleks, et kontrollida nende andmete alusel toodete ostmise korral teie soodustuse saamise õiguse olemasolu, sh puude olemasolu ja raskusastet ja puudega inimesele ettenähtud soodustuse saamise õigust.

   

  • Volitatud töötlejad

   

  • Edastamine teenuse osutajatele

  Teresa OÜ hoiab isikuandmeid rangelt konfidentsiaalsena. Teresa OÜ poolt töödeldavad isikuandmed ei ole avalikkusele kättesaadavad.

  Teresa OÜ võib kasutada oma tegevuse korraldamisel isikuid, kes töötlevad andmeid Teresa OÜ nimel, et osutada Teresa OÜ-le teatud teenuseid, näiteks veebilehe teenuse pakkujad, turundusteenuse pakkujad ja IT-toe teenuse osutajad, samuti raamatupidamisteenuse osutajad, transporditeenuse osutajad, nõustamisteenuste osutajad (nt õigusnõustajad), võlgade sissenõudjad. Selliste teenuste osutamisel võib teenuse osutajal olla juurdepääs teie isikuandmetele ja/või nad võivad neid isikuandmeid töödelda, kuid üksnes ulatuses, milles see on vajalik konkreetse teenuse osutamiseks. Teresa OÜ avaldab teile teie taotluse alusel teabe selle kohta, millistele isikutele on Teresa OÜ teie andmeid edastanud, välja arvatud juhul, kui Teresa OÜ-l ei ole võimalik seda informatsiooni avaldada õigusaktist tuleneval alusel. 

  Teresa OÜ nõuab, et kõik teenuse osutajad, kellel on juurdepääs isikuandmetel, rakendaksid ja kohaldaksid kõiki vajalikke turvameetmeid, et tagada teie isikuandmete puutumatus ja turvalisus ning andmetöötlustegevusega võrdväärne andmekaitsetase.

  • Teised vastuvõtjad

  Teresa OÜ võib edastada isikuandmeid kooskõlas kehtivate õigusaktidega õiguskaitseasutustele, valitsusasutustele ja muudele ametiasutustele, korrakaitseorganitele, kohtutele.

   

  • Töötlemise õiguslikud alused ja eesmärgid

   

  • Võime teie isikuandmeid töödelda järgmistel õiguslikel alustel:
   • töötlemine on vajalik lepingu täitmiseks (sh lepingu sõlmimiseks), mille osapool te olete või võtmaks teie soovil meetmeid enne lepingu sõlmimist (sh pöördumistele vastamiseks) – teie nimi, kontaktandmed ja soovitud toote andmed, teie kontoga seotud andmed, asjakohasel juhul teie terviseandmed;
   • töötlemine on vajalik, et täita meile kohalduvaid õiguslikke kohustusi (nt kohustused seoses raamatupidamisega, maksude tasumisega jmt) – teie nimi, kontaktandmed, teie kontoga seotud andmed, asjakohasel juhul teie terviseandmed;
   • töötlemine on vajalik, et kaitsta teie või mõne teise füüsilise isiku elulisi huvisid;
   • töötlemine on vajalik avalikkuse huvides täidetava ülesande täitmiseks või avaliku võimu teostamiseks, mis on tehtud meile ülesandeks;
   • töötlemine on vajalik meie või kolmanda isiku õiguslikes huvides, välja arvatud juhul, kus nende huvide suhtes on ülimuslikud teie huvid või põhiõigused ja -vabadused, mis nõuavad isikuandmete kaitset, eelkõige, kui olete laps – sellel alusel toimub eeskätt metaandmete töötlemine olukorras, kus te kasutate veebilehte sisestamata oma isikuandmeid; Teresa OÜ töötleb andmeid veebilehe või rakenduse kvaliteedi ja teenuste parandamiseks, analüüsides meie kasutajate kasutamiskäitumist;
   • olete andnud oma nõusoleku oma andmete töötlemiseks ühel või enamal konkreetsel eesmärgil – nõusoleku alusel töötleb Teresa OÜ isikuandmeid eeskätt toodete turundamiseks (sh reklaamimiseks), samuti loosimiste korraldamiseks.
  •  
   • Võime töödelda teie terviseandmeid järgmistel õiguslikel alustel:
    • olete andnud oma nõusoleku oma andmete töötlemiseks ühel või enamal konkreetsel eesmärgil – terviseandmete töötlemine toimub selleks, et pakkuda teile soodsama hinnaga tooteid ja seeläbi tagada teile seadusest tulenevad õigused ja võimalused, mis teile laienevad kui teil on puudega isiku kaart;
    • töötlemine on vajalik Teresa OÜ või andmesubjekti kohustuste täitmiseks ja konkreetsete õiguste teostamiseks tööhõive ja sotsiaalkaitse ja sotsiaalkaitseõiguse valdkondades;

  Teie isikuandmete esitamine on vajalik seadusest või lepingust tulenevate kohustuste kohaselt või vajalik meiega lepingu sõlmimiseks või meilt soovitud teenuste/toodete saamiseks. Te ei ole kohustatud avaldama Teresa OÜ-le isikuandmeid, mida te avaldada ei soovi, kuid isikuandmete avaldamata jätmine võib tuua teile kaasa ebasoodsad tingimused, eeskätt ei pruugi teil olla võimalik saada teatud tooteid ja teenuseid.

   

  • Millised õigused teil on ja kuidas saate oma õigusi teostada?

   

  Kui olete avaldanud nõusoleku oma isikuandmete teatud viisil kogumiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks, võite selle nõusoleku tulevikus igal ajal tagasi võtta. Nõusoleku tagasivõtmine ei mõjuta siiski enne nõusoleku tagasivõtmist nõusoleku alusel toimunud töötlemise seaduslikkust, samuti ei mõjuta nõusoleku tagasivõtmine isikuandmete töötlemist osas, milles isikuandmete töötlemine toimub muul alusel. Lisaks võite avaldada vastuseisu oma isikuandmete kasutamisele turunduse eesmärgil, kandmata ühtegi muud kulu peale edastamise kulude kooskõlas põhitariifidega. Kooskõlas kohalduvate andmekaitset käsitlevate õigusaktidega on teil õigus:

  • taotleda juurdepääsu oma isikuandmetele, sh saada informatsiooni selle kohta, milliseid teie isikuandmeid Teresa OÜ töötleb;
  • taotleda oma isikuandmete parandamist;
  • taotleda oma isikuandmete kustutamist;
  • taotleda oma isikuandmete töötlemise piiramist või esitada vastuväite oma isikuandmete töötlemisele;
  • taotleda andmete kaasaskantavust;
  • avaldada vastuseisu oma isikuandmete töötlemisele (sealhulgas vastuseisu oma profileerimisele) ning
  • avaldada vastuseisu automatiseeritud otsuste tegemisele (sealhulgas profileerimisele). Oma õiguste teostamiseks võtke palun meiega ühendust punktis 7 („Kontaktandmed ja nõuete esitamine“) sätestatud viisil.

  Selgitame, et kui oleme saanud teilt taotluse, siis on meil vajalik taotluse lahendamiseks veenduda teie isikusamasuses ja õiguses saada isikuandmeid, mida küsite, või esitada taotlust, mille olete esitanud. Selleks palume, et teie poolt esitatud taotlus oleks teie poolt digitaalselt allkirjastatud või paberkandjal esitades omakäeliselt allkirjastatud. Kui taotluse esitab esindaja, siis palume koheselt juurde esitada ka esindusõigust tõendava dokumendi. Palume arvestada, et meil võib olla vajalik küsida teilt täiendavate andmete või dokumentide esitamist ning kui te selliseid andmeid või dokumente ei esita, siis on meil õigus keelduda teie taotluse lahendamisest.

  Samuti võib meil olla seadusest tulenev alus teie poolt esitatud taotluse lahendamiseks keeldumiseks, näiteks isikuandmete väljastamine võib takistada kuriteo tõkestamist või kurjategija tabamist.

  Kaebuste korral on teil õigus esitada kaebus pädevale andmekaitseasutusele, mille kohta vaata ka punktis 7 („Kontaktandmed ja nõuete esitamine“) sätestatud reegleid.

   

  • Küpsised ja muud jälgimise tehnoloogiad

   

  Antud veebileht või rakendus kasutab küpsiseid. Täiendavat informatsiooni leiate meie küpsisepoliitikast (https://www.teresa.ee/kupsised/). 

   

  • Kui kaua säilitame teie isikuandmeid?

   

  Teresa OÜ salvestab ja säilitab kõiki teie isikuandmeid tingimustel, mis vastavad käesolevas privaatsuspoliitikas ning asjakohastes õigusaktides sätestatud põhimõtetele ja nõuetele, sh konfidentsiaalsus- ja turvanõuetele. Tagame, et kõik meie töötajad, kes mistahes viisil puutuvad oma tööülesannete täitmisel kokku teie isikuandmetega, omavad isikuandmetele juurdepääsu üksnes oma tööülesannete täitmiseks, mis on omakorda seotud Teresa OÜ poolt isikuandmete töötlemise eesmärkide täitmisega. Tagame, et kõik meie töötajad järgivad isikuandmete konfidentsiaalsena hoidmise kohustust.

  Selgitame, et me võime salvestada ka kõik sidevahendi (nt telefon, e-post) teel teie poolt antud korraldused, samuti muud toimingud, mida olete teinud, ning vajadusel kasutada neid salvestisi korralduste või muude toimingute tõendamiseks ja/või taasesitamiseks.

  Teie isikuandmeid säilitame maksimaalselt 10 aastat ehk nii kaua kuni see on vajalik teiega sõlmitud lepingu täitmiseks (sh õiguskaitsevahendite rakendamiseks ja nõuete esitamiseks, mille tähtaeg võib olla kuni 10 aastat) ja meile õigusaktidest tulenevate kohustuste täitmiseks, sh maksuseadustest ning raamatupidamise seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks.

  Kui olete lubanud Teresa OÜ-l töödelda oma isikuandmeid turunduslikel eesmärkidel, sh saada reklaamimaterjali ja pakkumisi, siis kuni selle nõusoleku tagasivõtmiseni on meil õigus teie andmeid sel eesmärgil töödelda.

  Kui olete esitanud taotluse Teie isikuandmete kustutamiseks ja taotlus on lubatav ning põhjendatud, siis kustutame teie isikuandmed taotluse alusel.

  Me hävitame sellised isikuandmed, mille töötlemiseks (sh säilitamiseks) puudub alus (sh säilitamistähtaja möödumise tõttu).

   

  • Kontaktandmed ja nõuete esitamine

   

  Kui teil on privaatsuspoliitikaga või teie isikuandmete töötlemisega seotud muresid või küsimusi, võtke meiega palun ühendust: Teresa OÜ, Karjavälja 4, Tallinn, e-post aadress info@teresa.ee, tel 611 9016.

  Kõik teie isikuandmetega seotud taotlused edastage palun samuti meie kontaktandmetele: Teresa OÜ, Karjavälja 4, Tallinn, e-post aadress info@teresa.ee, tel 611 9016.

  Samuti teavitame, et juhul, kui teie hinnangul on Teresa OÜ rikkunud teie isikuandmete töötlemisel teie õigusi, siis on teil õigus pöörduda rikkumise lõpetamise nõudega Teresa OÜ poole, samuti on teil õigus pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni või kohtu poole. 

  Küpsiste kasutamine

  Käesolev veebileht kasutab küpsiseid ja siit saab ülevaate, kuidas küpsiseid kasutatakse ning kuidas on võimalik reguleerida, kas küpsised seadmes alles hoida või kustutada.

  Mis on küpsis?

  Küpsised on väikesed tekstifailid, mille külastatud veebileht kasutaja seadme (nt arvuti, tahvelarvuti, telefon) mällu salvestab. Neid võidakse kasutada selleks, et saada tagasisidet, milliseid lehti Sa veebisaidil külastad, salvestada Sinu sisestatud andmeid ja pidada meeles Sinu eelistusi (näiteks keelesätteid) sel ajal, kui veebilehte sirvid.

  Küpsiseid on erinevaid

  Veebileht kasutab mitut liiki küpsiseid, mis erinevad kasutuseesmärgi ja talletamisaja poolest.

  • Ajutised e sessiooniküpsised, mis kustutatakse kohe, kui veebilehitseja suletakse;
  • Püsiküpsised, mis salvestuvad seadmesse teatud kindlaksmääratud perioodiks või kuni Sa need kustutad.

   

  Meie veebipoe küpsiste nimekiri

  Et pakkuda veebipoe parimat kasutuskogemust, kasutab meie veebileht küpsiseid. Iga kord, veebilehe külastamisel, edastatakse küpsiseid ja/või loetakse juba seadmesse salvestatud püsiküpsiste teavet. Küpsised, mida meie veebileht kasutab on loetletud allpool.

  • “Hädavajalikud küpsised” – need küpsised on veebisaidi tööks hädavajalikud ja neid ei saa välja lülitada. Vajalikud küpsised paigaldatakse Sinu tegevuste põhjal vastusena teenuste taotlustele, nagu oma privaatsuseelistuste seadistamine, sisselogimine internetipanka või vormide täitmine. Need küpsised on vajalikud veebisaidi toimimiseks, mistõttu neid ei saa välja lülitada.
  • Toimimisküpsised – need küpsised koguvad teavet selle kohta, kuidas veebilehte kasutatakse, näiteks milliseid lehti külastatakse kõige enam ja kas kasutajad saavad veebilehelt veateateid. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks külastajat tuvastada. Kogutav teave on anonüümne ja vajalik veebilehe toimivuse parandamiseks.
  • Funktsionaalsusküpsised – need küpsised võimaldavad veebilehel teie tehtud valikuid meeles pidada (nt keelevalik) ja pakkuda paremaid isikustatud funktsioone. Nende küpsistega kogutav teave võidakse muuta anonüümseks ning need ei saa jälgida teie veebi sirvimistegevust teistel veebilehtedel.
  • Sihtimis- ehk reklaamiküpsised – neid küpsiseid kasutatakse sihitud reklaamide pakkumiseks. Need piiravad näiteks seda, mitu korda reklaami veebilehe külastajale näidatakse, ning aitavad mõõta reklaamikampaania tõhusust kolmandate osapoolte veebilehtedel. Need peavad meeles, et külastaja on veebilehte külastanud, ning seda teavet jagatakse teiste organisatsioonidega, näiteks reklaamijatega.

   

  Kuidas küpsist lubada/kustutada?

  Enamik veebilehitsejaid on automaatselt seadistatud küpsiseid vastu võtma. Veebilehitseja seadetes saab kasutaja küpsiseid lihtsasti lubada ja blokeerida. Blokeerides küpsised veebilehitsejas, võite kaotada funktsioonid, mis on vajalikud veebilehe korralikuks toimimiseks.

  Kustutamaks juba salvestatud küpsised, saab seda samuti teha veebilehitseja seadete all. Küpsiste kustutamise kohta mobiiltelefonist vaadake telefoni kasutusjuhendist.

  Põhjalik ja sõltumatu teave küpsiste kohta on leitav: www.aboutcookies.org.

  Kasutades Teresa veebipoodi, nõustute selle veebilehe küpsiste kasutamisega.